Menu

Kontakt

 • Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie
  ul. M. Reja 7
  39-460 Nowa Dęba
 • (+48) 15-846-20-52

Lokalizacja

Wiadomości

 • W dniu 15 lutego 2018 r. tj. czwartek, odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas VII oraz II i III gimnazjalnych. O godz. 1600 na małej sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas III gimnazjum. Temat spotkania będzie dotyczył procedur i zasad obowiązujących na egzaminie gimnazjalnym. Harmonogram spotkań:

  Klasa Sala Godzina 7 A 6 1600 7 B 14 1630 7 C 13 1600 2 A 8 16
 • Zapraszamy wszystkich uczniów oddziałów gimnazjalnych i klas VII do udziału w konkursie literackim Tolerancja.

  Zadaniem zainteresowanych uczniów jest napisanie opowiadania, którego myślą przewodnią będzie tolerancja rozumiana jako poszanowanie cudzych praw i cudzej własności; uznanie i akceptacja różnic indywidualnych; umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych; docenianie rozmaitości kultur; otwarcie na cudze myśli i filozofię; ciekawość i nieodrzucanie nieznanego, uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę (Deklaracja UNESCO).

 • 17 stycznia 2018 roku uczniowie klas siódmych wzięli udział w wyjeździe do Stalowej Woli na spektakl teatralny pt. ,,Opowieść wigilijna” oparty na znanym dziele Karola Dickensa.

  Organizatorką wyjazdu była p. Agnieszka Pazder. Opiekę nad młodzieżą sprawowały też p. Maria Mazur i p. Anna Brzozowska.

  Przedstawienie Teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna w Stalowej Woli zorganizowała Krakowska Agencja Artystyczna. To kolejny spektakl tego teatru zachwycający stroną wizualną. W ubiegłym  roku uczniowie oddziałów gimnazjalnych mieli okazję oglądać rewelacyjnego „Skąpca” Moliera. Reżyserem i twórcą scenografii obydwu przedstawień był Bogdan Kokotek. I tym razem zachwyciły wszystkich niezwykle funkcjonalne dekoracje. Widzowie dzięki nim poddawali się ułudzie wędrówki w czasie, przenosili się do kolejnych miejsc, w których rozgrywa się akcja sztuki. Piękne kostiumy z epoki przygotowała Agata Kokotek. W głównej roli wystąpił Mariusz Osmelak. Wiarygodnie wcielił się w postać Ebenezera Scrooge’a, oschłego skąpca, przeciwnika Bożego Narodzenia, który pod wpływem odwiedzin kolejnych duchów ulega wewnętrznej przemianie.

 • Tradycją naszej szkoły jest coroczna organizacja konkursu ortograficznego. Przebiega on w dwóch etapach. W pierwszym, który odbył się 24 listopada 2017 r., wzięli udział wszyscy uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjalnych. Tegorocznych finalistów wyłoniło jury w składzie: p. Agnieszka Pazder, p. Barbara Goclan, p. Renata Konefał. Wezmą oni udział w drugim etapie, który odbędzie się w lutym 2018 r.

  FINALIŚCI

  KLASY DRUGIE

  II a

  II b

  II c

Wiadomości

Napisz do nas

 • Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie
  ul. M. Reja 7
  39-460 Nowa Dęba
 • (+48) 15-846-20-52

Galeria zdjęć