• Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie
    39-460 Nowa Dęba
  • (+48) 15-846-20-52

Wiadomości

• W dniu 21 września 2017 r. w naszej szkole odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas VII szkoły podstawowej i klas II i III gimnazjalnych. Porządek spotkań:

KLASA SALA GODZINA VII A 6 1630 VII B 14 1630 VII C 13 1630 II A 8 1630 II B 16 1800 II C 17 1630 III A 9 1630 III B 5 1600

• ,, MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ  ‘’

W dniu 4 września 2017 roku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Rozpoczęto hymnem państwowym wykonanym przez ucznia -  Kornela Posłusznego. Następnie uczniowie klasy II a -  Kornelia Czaja i Maciej Brzuszek  przypomnieli, że z datą 1 września wiąże się ważne wydarzenie historyczne, wybuch II wojny światowej. Przybliżyli oni krótki rys historyczny tamtych dni – głównie kampanii wrześniowej 1939 roku. Dopełnieniem atmosfery uroczystości było wysłuchanie pieśni pt. ,, Biały krzyż” wykonanej w hołdzie poległym za Ojczyznę. Następnym punktem była część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy II a pod kierunkiem wychowawcy, pani Barbary Goclan. W tej części programu pojawiła się recytacja, śpiew oraz wspomnienia z wakacji.

• Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dnia 04 września 2017 r. tj. poniedziałek.

Uczniowie klas VII oraz  klas II i III gimnazjum spotykają się na mszy św. o godzinie 800

w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie.

• 22.06.2017

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ksiązki dają ... wolność.

• KSIĄŻKI DAJĄ...WOLNOŚĆ – happening młodzieży  Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie

Pod takim hasłem młodzież z Gimnazjum nr 1 wyszła w przestrzeń publiczną, by „poruszyć” mieszkańców miasta do ...czytania. Statystyki podają, że ponad 63 % Polaków nie przeczytało w ubiegłym roku ani jednej książki! Młodzi mówią stanowcze NIE takiej rzeczywistości. O zaletach czytania książek można by pisać stronicami - w dzisiejszej jednak dominującej kulturze obrazu – wołanie młodych nabiera szczególnego znaczenia. Dotyczy nie tylko nauczycieli polonistów, dla których wyzwaniem staje się znalezienie kodu porozumienia z pokoleniem cyfrowych tubylców i przekonanie ich o wartości czytania klasyki – nie wystarczy stwierdzenie zwalniające poniekąd z wysiłku – oby czytali cokolwiek. „ Takie Rzeczpospolite będą, jakie młodzieży chowanie” słowa Jana Zamoyskiego wydają sie dziś brzmieć jak przestroga. Wychowanie przez czytanie jest jednym z najskuteczniejszych środków wychowawczych nie tylko w świetle neuronauk, ale i w odwołaniu do ewolucyjnej przeszłości człowieka, który od zawsze snuł opowieści, a te związane z człowiekiem przyswajał najszybciej  -  dlatego tak lubimy plotki. Spośród wszystkich przekazywanych informacji nasz mózg wyłapie tę o człowieku. Wyobraźmy sobie, że podręcznik do historii napisany jest z perspektywy jednego człowieka – o ileż ciekawsze byłyby tak prowadzone zajęcia, na których nauczyciel w sposób poruszający emocje (markery pamięci) - zapoznawałby z przeszłością.

Wiadomości

• Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie