Menu

Kontakt

 • Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie
  ul. M. Reja 7
  39-460 Nowa Dęba
 • (+48) 15-846-20-52

Lokalizacja

Wiadomości

 • Wycieczka do Zamościa

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Zamościa.

 • Wycieczka do Zamościa i na Roztocze

  W dniach 21 i 22 maja 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Dębie udali się na wycieczkę autokarową do Zamościa – miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Młodzież klas VII c i II a pod opieką nauczycieli – pani Barbary Goclan, pani Anny Gurdak i pani Agaty Dobrasiewicz miała okazję zwiedzić wspaniałe zabytki architektury. W programie zwiedzania miasta znalazły się takie obiekty, jak:  Rynek Wielki, Ratusz, kamieniczki, Katedra i kościoły staromiejskie, Rynek Wodny, Pałac Zamoyskich, fortyfikacje i bastiony.

 • Lekcja historii na żywo - Holokaust .

  W dniach 23-24 maja 2018r. odbyła się dwudniowa wycieczka do Krakowa - Oświęcimia. Wzięli w niej udział uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły. Hasłem przewodnim tej lekcji historii na żywo były słowa Zofii Nałkowskiej :"Ludzie ludziom zgotowali ten los" i miał przypomnieć wszystkim, czym był holokaust, obozy koncentracyjne i okrucieństwo II wojny światowej. Podczas pierwszego dnia wycieczki młodzież miała okazję poznać historię Oskara Schindlera, zwiadzając Muzeum - Fabrykę Schindlera, ale również poddać się logicznym łamigłówkom w Escape Room, odetchnąć w Ogrodzie Botanicznym wśród egzotycznej roślinności, by w końcu spędzić miło wieczór w kawiarni "Dziurawy kocioł", gdzie w krainie Harrego Pottera, przy kremowym napoju dać się porwać magii. Następnego dnia zwiedzaliśmy Muzeum - Obóz Koncentracyjny Auschwitz - Birkenau. Naszym przewodnikiem był p. Krzysztof Antończyk, Nowodębianin, który pracuje w tymże muzeum. Okrucieństwo nazistów, ich bestialstwo i całkowite odhumanizowanie pokazane przez pryzmat widzianych tam obrazów zrobiły mocne wrażenie na wszystkich,,,były łzy... i niezrozumienie...jak można było dopuścić się takiego mordu... I choć była to bolesna lekcja historii, znać ją powinien każdy Polak, każdy Człowiek,bo...:"Kto nie pamięta historii, skazany  jest na jej ponowne przeżycie" (George Santayana).  

 • W kwietniu br. został ogłoszony w naszej szkole konkurs „Stop wulgaryzmom”.

  Był on adresowany do młodzieży klas VII. Zadaniem zainteresowanych uczniów było przygotowanie indywidualnie lub grupowo plakatu wyrażającego sprzeciw wobec obecności wulgaryzmów w naszym języku.

  Jury w składzie: p. Barbara Czajkowska, p. Agata Dobrasiewicz, p. Monika Jabłońska,

  p. Agnieszka Pazder wyłoniło laureatów:

  I MIEJSCE

  Eliza Franuszkiewicz, Paulina Kopeć, Martyna Pasek, Magdalena Skimina, Agnieszka Styka, Julia Tomasiewicz – VII a

 • Spotkania z rodzicami

  W dniu  25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas VII i klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Dębie. O godzinie 1600 na małej sali gimnastycznej z rodzicami uczniów klas VII i II gimnazjalnych spotka się Pani Ewa Monika Szczepan, dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Nowej Dębie. Tematem spotkania będzie cyberprzemoc i zagrożenia w sieci internetowej. Około godziny 1630 rodzice spotkają się z wychowawcami klas.

Wiadomości

Napisz do nas

 • Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie
  ul. M. Reja 7
  39-460 Nowa Dęba
 • (+48) 15-846-20-52

Galeria zdjęć