• Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie
  • (+48) 15-846-20-52

• Wycieczka rowerowa kl. III A
    26.09.2018

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka rowerowa kl. III A.

• Wycieczka rowerowa

W słoneczny piątkowy dzień, dwudziestego pierwszego września uczniowie klasy III a gimnazjum wyruszyli na wycieczkę rowerową do miejscowości Spie. Celem wyjazdu było poznanie piękna krajobrazu okolicznych miejscowości, integracyjne spotkanie klasowe przy ognisku, pieczenie kiełbasek oraz integracyjne zabawy w plenerze.

Nad bezpieczeństwem grupy podczas wycieczki czuwali opiekunowie w osobach:  wychowawcy –      p. Barbary Goclan i p. Haliny Strojek- nauczyciela matematyki.

Za przygotowanie ogniska i wszelkich smakołyków odpowiadali rodzice uczniów- p. Sylwia Kucharska, p. Aneta Bartosiak  i p. Mariola Brzuszek. Młodzież klasy III a mogła skosztować wspaniałych szaszłyków, pieczonych ziemniaków i chrupiących kiełbasek.

• Ambasador polskości - Kardynał Adam Kozłowiecki

Kardynał Adam Kozłowiecki - wielki kapłan i pasterz otaczający troską tych, do których został posłany. Ponad 60 lat był misjonarzem w Zambii. Więzień obozów koncentracyjnych w  Oświęcimiu i Dachau. W piątek rano 28 września 2007r. narodził się dla Nieba.  Miał 96 lat. Był jednym z najstarszych kardynałów w Kościele katolickim.

Można by przytoczyć wiele faktów z życia kardynała Adama Kozłowieckiego,człowieka nieprzeciętnej miary, wiernego ucznia Jezusa Chrystusa, prostego zakonnika, gorliwego misjonarza i pasterza. Ale Jego największą zasługą był niewątpliwie szacunek dla drugiego człowieka, do którego zawsze podchodził z wielką miłością i oddaniem. W warunkach ekstremalnych nigdy nie zapomniał o ludzkiej godności, pięknie pełniąc rolę ambasadora polskości. Taka postawa chwalebnie rozsławiła dobre imię Polski, a kardynała przedstawiała jako dobrego człowieka i prawego patriotę.

• Spotkania z rodzicami

W dniu 18 września 2018 r. tj. wtorek odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów. Przewidywany harmonogram spotkań:

KLASA SALA GODZINA 7 A 13 1600 7 C 9 1630 8 A 6 1600 8 B 14 1600 8 C 5 1600 3 A 8 1630 3 B 15 1600 3 C 17 1630

Wszystkich rodziców zapraszamy na spotkania.

• Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie się Maszą św. w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie o godz. 8.00. Uroczysta akademia będzie miała miejsce na hali sportowej w budynku szkoły na ul. Mikołaja Reja 7 dla klas VII, VIII i III gimnazjum o godz. 9.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców.

• Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie
    ul. M. Reja 7