Kontakt

• Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowej Dębie - oddziały Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II
    ul. M. Reja 7
    39-460 Nowa Dęba
  • (+48) 15-846-20-52

• Wycieczka do Radia Rzeszów.

W mroźny, wtorkowy poranek - 15 stycznia 2019r.- uczniowie klasy 7A stawili się, jak jeden mąż, na przystanku szynobusa. Pomimo wczesnej pory, nikt nie zaspał i w pełnym składzie, pod opieką rodziców -  p. Jolanty i Mariusza Wlazło oraz wychowawczyni klasy - p. Edyty Załęskiej- Magdy - wyruszyliśmy w Wielką Podróż  (dosłownie i w przenośni) do Rzeszowa. Dla niektórych jazda szynobusem była nowym, dziewiczym doświadczeniem, bo jak się okazało, jeszcze nigdy nie jechali takim środkiem komunikacji podmiejskiej. Humory dopisywały. Po przyjeździe na miejsce, zwartą grupą udaliśmy sie do siedziby rzeszowskiej rozgłośni radiowej, by tam - od kuchni - podejrzeć pracę tamtejszych pracowników - dziennikarzy, realizatora dźwięku,reżysera dźwięku, komentatorów wszelkiej maści, spikera, DJ-a czy copywritera. Zwiedzając poszczególne studia dowiedzieliśmy się, jak nagrywane są  audycje, jak przygotowuje się do nich  materiał , na jakich programach komputerowych pracują radiowcy, na czym polega praca dziennikarza "w terenie", kto odpowiada za stronę techniczną  i czym jest Centrum Sterowania (radia). Na koniec mięliśmy  okazję zaistnieć w eterze Radia Rzeszów, a ucz. Patrycja Zollner udzieliła krótkiego wywiadu "na żywo". Niewątpliwie wycieczka ta pokazała, że wszystko w życiu jest możliwe,a wybór przyszłego zawodu może łączyć się z realizacją swoich marzeń.

• Szlachetna Paczka 2018

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji szlachetnej paczki. W tym roku wybraliśmy rodzinę  czteroosobową z Nowej Dęby. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji.  Upiekli piernikowe choinki, którymi obdarowywali mieszkańców Nowej Dęby. Zebrane środki pozwoliły na zakup kuchenki gazowo elektrycznej, odzieży ,środków czystości oraz produktów spożywczych. Spełniliśmy wszystkie potrzeby wybranej rodziny. Warto pomagać to tak niewiele kosztuje. Opiekunem akcji była Halina Strojek.

• Wolontariusze w akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" prowadzonej w Nowej Dębie przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Akcja przeprowadzana jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach i ich rodzinach będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka. W akcji brało udział 20 osób z  trzecich klas gimnazjum oraz klas ósmych. W wybranych sklepach 1 grudnia 2018 roku uczniowie zbierali artykuły żywnościowe  Wszyscy spisali się na medal. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Halina Strojek.

• Spotkania z rodzicami

W dniu 04 grudnia 2018 r. odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas VII, VIII i III gimnazjalnych. Zapraszamy wszystkich rodziców. Plan spotkań poniżej.

KLASA SALA GODZINA VII A 13 1630 VII C 9 1630 VIII A 6 1630 VIII B 14 1630 VIII C 5 1630 III A 8 1630 III B 16 1630 III C 17 1630

Napisz do nas

ul. M. Reja 7