Menu

Projekt "PI - potrafię, wiem, znam - radę sobie dam".

Opinie uczestników i nauczycieli o projekcie

 

OPINIE NAUCZYCIELI O PROJEKCIE

Scenariusze projektu wymagają solidnego i rzetelnego przygotowania się nauczyciela do prowadzonych warsztatów. Uczniowie podczas zajęć nie mają czasu na nudę i chętnie angażują się w proponowane ćwiczenia. Szczególnie lubią pracować w grupach nad zadaniami wymagającymi zdolności manualnych, konstruktorskich itp. Udział w warsztatach daje im możliwość kształcenia niezbędnych kompetencji poprzez zabawę, ale również jest okazją do lepszego poznania siebie i swoich kolegów oraz spędzenia z nimi więcej czasu w bezpośrednim kontakcie.

Monika Jabłońska – Licak

 

Zajęcia są dla młodzieży bardzo interesujące. Widać to po wysokiej frekwencji i zaangażowaniu w wykonywane zadania. Najchętniej uczniowie podejmują się działań wymagających kreatywnego myślenia i pomysłowości, którym dodatkowo towarzyszy rywalizacja grup. Atrakcyjność zajęć podnosi ich forma – uczenie się przez działanie, zabawa, podejmowanie wyzwań. Młodzież nie tylko rozwija pewne kompetencje i zdobywa nowe, ale ma okazję wspólnie spędzić czas poza lekcjami. Szczególną wartością jest, że młodzi ludzie uczą się tego, na co zwykle brakuje czasu na tradycyjnych zajęciach lekcyjnych, a jest to tak potrzebne w życiu: kreatywność i innowacyjność, odpowiedzialność, umiejętność krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracy. Warsztaty są też wyzwaniem dla nauczyciela i okazją do zdobycia nowych, ciekawych doświadczeń. Stwarzają okazję lepszego poznania uczniów, ich potencjału. Dają narzędzia, które można wykorzystać w pracy dydaktycznej.

Agnieszka Pazder

 

Cieszę się, że mogę brać udział w tym projekcie. Jest on ciekawy, innowacyjny, wymagający dużego zaangażowania. W trakcie warsztatów uczestnicy uczą się pracy nad sobą, współpracy w grupie, kreatywnego podejścia do problemów, planowania własnych działań, elastyczności myślenia, komunikacji, czyli wszystkiego, co jest potrzebne współczesnemu człowiekowi.

Scenariusze zajęć napisane są tak, aby były one atrakcyjne, widowiskowe
i jednocześnie emocjonujące dla wszystkich uczestników. I takie są.

Mam nadzieję, że umiejętności zdobyte i odkryte w trakcie tych warsztatów pozwolą dzieciom w dorosłym życiu podejmować różne wyzwania, realizować marzenia i żyć po prostu z pasją.

Marzena Zöllner

 

Współczesny model polskiej szkoły preferuje myślenie analityczne i logiczne, bardziej więc eksploatowana jest lewa półkula mózgu, prawa natomiast tzw. artystyczna, odpowiedzialna za emocje, uczucia wykorzystywana jest w niewielkim stopniu. Tymczasem, najlepsze efekty uczenia się daje korelacja między obiema półkulami mózgu a według badań specjalistów - ci, którzy osiągają sukces w życiu odznaczają się wysoką inteligencją emocjonalną - EQ. Innowacyjność tego projektu polega na tym, że każdy uczeń może w kreatywny sposób we współpracy z rówieśnikami odkryć w sobie nieznane dotąd talenty i umiejętności, poznając przy tym swój własny model uczenia się z uwzględnieniem profilu dominacji półkul mózgowych, strategii uczenia się oraz tzw. inteligencji wielorakich (Howard Gardner).

Renata Konefał

 

               OPINIE UCZNIÓW O PROJEKCIE

 

Ten projekt to wspaniałe spotkania z ludźmi, którzy próbują odkryć w sobie kosmos. Daje nam szansę, byśmy mogli dowiedzieć się czegoś więcej o naszych możliwościach. Warto w tym projekcie uczestniczyć, bo nas rozwija, daje pewność siebie i sprawia, że możemy też wspólnie się bawić.

Beata Stochla

Po kolejnym spotkaniu projektowym czuję, że tak naprawdę nie znam samego siebie. Całym zamysłem tych spotkań jest integracja w gronie rówieśników i to jest naprawdę świetne. Można sprawdzić się w różnych konkurencjach, rywalizując między sobą, lecz większość przewidziana jest, by pracować razem w grupie. To rozwija umiejętność współpracy i buduje przyszłościowe myślenie.

Przemysław Wit
 

            Myślę, że projekt pt. "Potrafię, wiem, znam, radę sobie dam", na który z chęcią uczęszczam, wszystkim bardzo się spodobał. Na pierwszym spotkaniu byłem mile zaskoczony, gdyż zajęcia prowadzone były bardziej w formie zabawy, a ponadto na każdej godzinie dostawaliśmy batonik oraz pół litra wody. Na zajęciach dowiedziałem się o wielu nowych, ciekawych rzeczach. Rozwijaliśmy kreatywność i umiejętność pracy w grupie. Bardzo rzadko, ale zdarzały się  kłótnie, które psuły nam trochę atmosferę, szybko jednak dochodziliśmy do porozumienia i kontynuowaliśmy pracę. Pragnę również dodać, iż na każdych zajęciach było bardzo śmiesznie i wesoło. Uważam, że warto było zapisać się na ten projekt.

Bartek Trela

Projekt jest bardzo zabawny i ciekawy. Podoba mi się w nim rozwijanie naszej wyobraźni. Dzięki zabawom w grupach możemy poznać się lepiej i dowiedzieć się, w czym jesteśmy najlepsi. Gdyby nie ten projekt, nie bylibyśmy tacy otwarci na nowe osoby, które poznajemy. W 100 % jest potrzebny.

Agata Sobieszek

Projekt jest bardzo ciekawy. Fajne są grupowe zadania i rywalizacje. Dzięki projektowi możemy lepiej poznać samego siebie i lepiej poznajemy się nawzajem.

Oliwia Licak

W tym projekcie bardzo podoba mi się to, ze ćwiczymy umiejętność współpracy. Nauczyłem się żonglować i rozwijam zdolności elastycznego myślenia. Atmosfera na zajęciach jest bardzo przyjazna, chętnie w nich uczestniczę. Podobają mi się różnorodne ćwiczenia, które są zabawne i ciekawe.

Maciej Łeptuch

W projekcie uczestniczę bardzo chętnie, gdyż zajęcia są bardzo ciekawe. Uczymy się wielu ciekawych rzeczy, np. żonglowania, elastycznego myślenia. Te zajęcia sprawiły, że jestem bardziej otwarty na innych. Podoba mi się to, że możemy wyrażać własne zdanie na każdy temat.

Szymon Stróż

Na zajęciach jest bardzo miła atmosfera. Chętnie w nich uczestniczę. Uważam, że projekt rozwinął i zacieśnił więzi między jego uczestnikami. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o sobie i o innych. Uświadomiłam sobie, że przez zabawę też można się uczyć. Podoba mi się sposób prowadzenia zajęć, np.; najpierw „burza mózgów”, potem przejście do konkretnego tematu. Z pewnością wiele rad, zasad wykorzystam, rozwijając własny styl uczenia się.

Gabriela Markowicz

Wiadomości

Napisz do nas

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowej Dębie - oddziały Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II
    ul. M. Reja 7
    39-460 Nowa Dęba
  • (+48) 15-846-20-52

Galeria zdjęć